Szczegóły dotyczące tego tematu, podrzucamy wam na ESKA.pl. TikTok od początku, gdy zastąpił Musical.ly, Psychologia ofiary na rynku Forex nie ma łatwo. Chińska aplikacja, co jakiś czas jest pod ostrzałem światowych mediów z wielu powodów.

TikTok całkowicie zakazany w jednym ze stanów USA

W połowie marca brytyjskie władze poinformowały, że TikTok będzie zakazany na urządzeniach należących do brytyjskich urzędników. Minister Gabinetu Oliver Dowden wyjaśnił, że decyzja wynika z obaw o bezpieczeństwo związane z powiązaniami chińskiego giganta mediów społecznościowych z reżimem komunistycznym w Pekinie. Brytyjski polityk wyjaśnił też, że istnieje potencjalne ryzyko, Czekam na kwoty z OPEC+ że aplikacja może wykorzystywać informacje i dane rządowe w sposób niezgodny z interesem narodowym. Dodał, że zakaz obejmie wszystkie telefony i inne urządzenia używane przez członków rządu, parlamentarzystów i pracowników administracji publicznej. Pod koniec 2022 roku, premier Kanady Justin Trudeau poinformował, że kanadyjski wywiad analizuje działanie TikToka.

Koniec TikToka – co wiadomo?

Koniec TikToka w Polsce z pewnością wywołałby ogromne oburzenie. Jednak jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko wprowadzenia zakazu korzystania z aplikacji. Cyfryzacji wyraziła pozytywną opinię na temat wprowadzenia nakazu usunięcia TikToka przez urzędników i pracowników administracji publicznej z urządzeń służbowych. TikTok miałaby zostać usunięty ze służbowych urządzeń członków i pracowników Sejmu, Senatu i rządu, ale również z urządzeń prywatnych, na których zainstalowane jest służbowe oprogramowanie. Zakaz TikToka w Polsce z pewnością nie spodoba się wszystkim fanom popularnej aplikacji.

  1. Bezpieczeństwa informacji Chris DeRusha tłumaczy, że chodzi o zabezpieczenie infrastruktury cyfrowej kraju i ochronę bezpieczeństwa oraz prywatności Amerykanów.
  2. Christopher Wray, dyrektor FBI wskazał na TikToka jako bezprecedensowe zagrożenie dla bezpieczeństwa USA.
  3. Fani aplikacji z krótkimi filmikami obawiają się, że wkrótce stracą do niej dostęp.
  4. Chociaż ByteDance – powiązana z Chinami spółka-matka TikToka – twierdzi, iż efektem byłby „całkowity zakaz TikTok w Stanach Zjednoczonych”, niekoniecznie tak jest.
  5. Powiązania TikToka z Chinami były już przedmiotem analizy poprzednich rządów USA.

Kwestie prawne

Urzędnikom państwowym oraz żołnierzom, a w niektórych krajach nawet wszystkim obywatelom. Jeśli interesuje was ten temat, odsyłamy do tekstu o liście krajów z ograniczeniami w korzystaniu z TikToka. Fani aplikacji z krótkimi filmikami obawiają się, że wkrótce stracą do niej dostęp. Ich obawy są jak najbardziej słuszne, co pokazują ostatnie decyzje podjęte przez rządy różnych krajów. W Kanadzie zdecydowano, że pracownicy urzędów nie mogą na służbowych urządzeniach korzystać z tej aplikacji. Taką samą decyzję ogłosiła Komisja Europejska, a wcześniej wiele władz stanowych w Stanach Zjednoczonych.

W Polsce brakuje surowców mineralnych. Mamy głównie węgiel i miedź. A co z resztą?

Właściciele TikToka w Polsce uważają natomiast, że niektóre zagadnienia dotyczące ich aplikacji zostały upolitycznione, wskazując na chińskie pochodzenie. Zapewnili jednocześnie, że poważnie traktują wszystkie zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Trzeba tez zauważyć, że TikTok jest konkurencją dla wielu amerykańskich firm, które także mogą zbierać o nas dane. Wiele wskazuje na to, że fani TikToka mogą mieć ogromne powody do obaw.

Dołącz do dyskusji: TikTok zakazany dla pracowników sektora publicznego na Tajwanie

Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Informacji (NÚKIB) na podstawie własnych badań oraz informacji od partnerów, uznało, że TikTok stanowi zagrożenie o wysokim poziomie ryzyka. Powodem jest nie tylko bezprecedensowa ilość danych zbieranych przez tę aplikację, ale również sposób, w jaki są one gromadzone, a także brak odpowiedniego środowiska prawnego i politycznego w Chinach. Z tego powodu NÚKIB rekomenduje, aby TikTok został zakazany na urządzeniach zarówno służbowych, jak i prywatnych, które są wykorzystywane w celach służbowych. Ponadto, Biuro zachęca opinię publiczną do rozważenia korzystania z alternatywnych aplikacji na swoich urządzeniach. Popularna i uwielbiana aplikacja TikTok zostanie zakazana?!

Zakaz korzystania z TikTok został wprowadzony w Kirgistanie po apelach ze strony organizacji pozarządowych, które zwracały uwagę na wpływ tej platformy na rozwój oraz samopoczucie dzieci. Ministerstwo Kultury, Informacji, Sportu i Polityki Młodzieżowej uznało, że TikTok nie posiada odpowiednich mechanizmów, które zapobiegałyby uzyskaniu przez dzieci dostępu do potencjalnie szkodliwych treści. ByteDance twierdzi, że wcale nie szpieguje Amerykanów. Z kolei rzecznik chińskiego MSZ odniósł się do zakazów korzystania z TikToka przez pracowników unijnych instytucji.

Tym samym Montana jest pierwszym stanem, który zakazał korzystania z aplikacji społecznościowej zwykłym obywatelom, a nie tylko pracownikom administracyjnym. Twórcy kwestionują ultimatum postawione przez USA, które ma na celu bezpieczeństwo. Chodzi o to, aby chiński rząd nie uzyskał dostępu do danych użytkowników lub mieć wpływ na to, co widać na platformie. Mark Dreyfus, australijski minister sprawiedliwości poinformował, że rząd Australii zabroni używania chińskiej aplikacji TikTok w należących do niego urządzeniach. Tik Tok w Polsce zakazany – czy taka sytuacja jest możliwa i dlaczego miałby zostać usunięty? Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na ten temat, a także zamieszczamy oficjalną odpowiedź Ministerstwa Cyfryzacji w tej sprawie.

Ośmiu twórców, poszło śladami TikToka, i złożyło własny pozew przeciwko USA. Właściciel TikToka, czyli chińska spółka Byte Dance, z początkiem maja złożyła podobny pozew jako firma. W obu pozwach powołano się na Pierwszą Poprawkę do Konstytucji USA.

Na oficjalne stanowisko trzeba było poczekać aż do wieczora, ale w końcu je poznaliśmy. Na ten moment wszyscy polscy urzędnicy nadal mogą korzystać z TikToka. Oprócz dzisiejszego komentarza prezydenta Bidena, Wiadomości z Punchbowla poinformował także o współpracy administracji Bidena z legislatorami nad tą ustawą. Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu.

Transakcja musi zostać sfinalizowana w ciągu 270 dni, czyli około dziewięciu miesięcy. TikTok został ukarany przez rząd Wielkiej Brytanii karą w wysokości 12,7 mln funtów – donosi BBC. Powodem jest brak należytej ochrony dotyczącej informacji nieletnich użytkowników – informuje Biuro Komisarza Informacji – brytyjski organ odpowiedzialny za bezpieczeństwo danych. Do naruszeń miało dojść między majem 2018 a lipcem 2020 roku. TikTok z pewnością będzie miał poparcie ze strony swoich użytkowników i twórców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *